Co KONIECZNIE MUSISZ wiedzieć o BDO jako przedsiębiorca?

utworzone przez | 04/06/2022 | Obowiązek BDO

Wciąż nie każdy przedsiębiorca jest świadomy, że od 1 stycznia 2020 każde przedsiębiorstwo, które wytwarza odpady inne niż komunalne, ma obowiązek wpisu do rejestru Bazy Danych Odpadowych (BDO). W praktyce oznacza to, że niemal każda firma powinna zarejestrować się w tej bazie i zadeklarować, jakie odpady wprowadza na rynek i co dzieje się z nimi dalej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami już fakt prowadzenia handlu detalicznego i korzystanie z reklamówek oznacza konieczność rejestracji.

BDO zlecenia, obsługa Aku Tech.

Co więc trzeba wiedzieć na temat BDO? Co jest ważne?

Nie trzeba zajmować się nim samodzielnie – możesz to zadanie powierzyć firmie zajmującej się BDO outsourcing.
Przede wszystkim należy zaznaczyć, że przepisy dotyczące rejestracji, przekazywania i zagospodarowania odpadów są dość skomplikowane. Z tego powodu laicy mogą mieć pewien problem z dopełnieniem formalności.

To naturalne, że przedsiębiorca, który ma na głowie mnóstwo innych problemów, może nie mieć czasu na to, by zająć się jeszcze dopełnieniem dodatkowego obowiązku. Z tego powodu warto rozważyć zlecanie BDO zewnętrznej firmie. Oddanie tych zadań w ręce specjalistów jest rozwiązaniem najwygodniejszym i z pewnością najbezpieczniejszym. Warto też wspomnieć, że obsługa BDO umożliwia przedsiębiorcy skupienie się na jego głównym rodzaju działalności.