604 916 366 r_trzaska@aku-tech.pl

Obsługa BDO może przysporzyć wiele kłopotu nawet osobom zaznajomionym z tematem bazy danych o odpadach. Podczas wypełniania formalności zdarzają się rozmaite przeszkody wymagające eksperckiej wiedzy z zakresu prawa o gospodarce odpadami. Ponadto do prowadzenia BDO potrzeba wiele czasu i zaangażowania. Nie każdy dysponuje dużą ilością czasu oraz niezbędnymi umiejętnościami. W takiej sytuacji zlecenie obsługi BDO profesjonalistom może okazać się wybawieniem. Poniżej przedstawiamy 4 powody, dla których warto zatrudnić profesjonalną firmę do pomocy przy BDO.

Wykonanie wstępnej weryfikacji

Nie każdy przedsiębiorca wie, czy jego firma powinna zostać wpisana do rejestru BDO. Obowiązek wpisu do rejestru BDO regulują liczne przepisy, takie jak np. Ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Aby zyskać 100% pewności, że Twoja firma musi (bądź nie musi) znaleźć się w rejestrze, powinieneś powierzyć tę analizę ekspertom.

Pomoc przy rejestracji w BDO

Aby uzyskać wpis do rejestru BDO, przedsiębiorca musi zazwyczaj wypełnić wniosek skierowany do urzędu marszałkowskiego. Później następuje pierwsze logowanie do systemu, zaś następnym krokiem jest powiązanie konta z podmiotem widniejącym w rejestrze. Firmy zajmujące się BDO mogą wykonać całą tę procedurę za Ciebie, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo czasu.

Obsługa w zakresie ewidencji i sprawozdań

Wpis do rejestru odhaczony. Teraz czeka na Ciebie masa papierkowej roboty. Wszystkie odpady, które wytwarza twoja firma, muszą zostać zaewidencjonowane i przekazane odpowiednim podmiotom. Aby to zrobić, potrzebne jest wypełnienie karty przekazania odpadów oraz karty ewidencji. Prowadzenie tego typu dokumentacji może okazać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza, że nawet najdrobniejszy błąd, np. masa odpadów wpisana w kg zamiast Mg, powoduje odrzucenie KPO.

Do tego dochodzą roczne sprawozdania, które należy dostarczyć do urzędu we właściwym terminie, ponieważ za jego przekroczenie grożą sankcje. Lepiej zatem zlecić ewidencję odpadów oraz wypełnianie sprawozdań profesjonalnej firmie i mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane poprawnie i na czas.

Bieżąca pomoc oraz szkolenia

Firmy specjalizujące się w tematyce związanej z bazą danych o odpadach oferują liczne materiały szkoleniowe, które przekazują treści w sposób ciekawy i przystępny. Dzięki nim możesz poznać wiele przydatnych informacji na temat BDO i zacząć wykorzystywać je w praktyce. Ponadto firmy oferujące obsługę w zakresie BDO są gotowe w każdej chwili odpowiedzieć na Twoje pytanie czy rozwiać Twoją wątpliwość.

Współpraca z profesjonalnymi firmami zajmującymi się obsługą w zakresie BDO pozwala korzystać z ich wieloletniego doświadczenia oraz bogatej wiedzy. Dzięki temu, że wykwalifikowane osoby będą monitorować Twoją firmę, uda Ci się uniknąć niepotrzebnych wydatków. Nieustannie zmieniające się przepisy prawa oraz kwestie administracyjne nie będą już Twoim problemem. Warto zaufać specjalistom, aby przekonać się, ile korzyści z tego wynika.

    Warto więc rozważyć zlecenie obsługi BDO profesjonalnej firmie, aby mieć pewność, że zostanie to wykonane w sposób prawidłowy.